Smurtas yra ne tik fizinis. Kontroliavimas, pavydas, nepagarba, žeminimas, gąsdinimas - visa tai yra nepastebimų, tačiau vis tik nesveikų, smurtinių santykių požymis. Jeigu šalia savo vyro ar partnerio nesijauti saugi, nekentėk ir nelauk – kreipkis pagalbos.

Į ką atkreipti dėmesį darant įrašus apie patirtą smurtą

Į ką atkreipti dėmesį darant įrašus apie patirtą smurtą

Smurtą artimoje aplinkoje patyrę asmenys ne visuomet turi galimybę gauti teisminės medicinos išvadą. Todėl labai svarbu, kad gydytojai sužalojimus ar kitus sveikatos sutrikdymo simptomus paciento knygelėje koduotų kuo tiksliau ir aprašytų kuo detaliau. Nepakanka pažymėti, kad, pavyzdžiui, plaukuotoje galvos srityje yra gumbas, arba kad ant pacientės rankos pastebėtos mėlynės. Svarbu labai konkrečiai nurodyti ant kurios iš rankų, kurioje būtent vietoje (riešo, dilbio, žasto), kokio dydžio, formos ir senumo tai yra sužalojimai.

Atkreipkite dėmesį. Net jeigu pradžioje pacientė neigia buvus smurtą ir nenori kreiptis į policiją ar kitas tarnybas, tikslūs ir detalūs įrašai apie sužalojimus ateityje gali tapti neįkainojamais įrodymais, siekiant pagrįsti, kad ji patyrė sisteminį smurtą, kuris ir anksčiau turėjo sveikatos sutrikdymo pasekmių.