Visų reikalas

Informacija

Kampanija „Matomos“

Moterys su negalia smurtą artimoje aplinkoje dėl savo negalios patiria iki 5 kartų dažniau.

Smurtas gali būti ne tik fizinis, bet ir seksualinis, psichologinis, ekonominis. Negalia padidina asmens pažeidžiamumą, o smurtas gali būti labai specifinis. Kampanija „Matomos“ skirta supažindinti visuomenę su smurto artimoje aplinkoje prieš moteris su negalia specifika bei informuoti, ką daryto patyrus arba pastebėjus smurtą savo aplinkoje.

VAIDO KLIPAI

LAUKO REKLAMA / PLAKATAI

Lauko reklamos plakatas. Didelė gėlių puokštė vežimėlyje sėdinčios moters rankose, paįios moters nesimato. Tekstas plakate: Moterys su fizine, regos, klausos, psichosocialine ir intelekto negalia smurtą patiria dažniau, tačiau dėl izoliacijos ir aplinkinių abejingumo yra nematomos. Pamatyk matomos.lt Jeigu jautiesi nesaugiai, gali būti, kad patiri smurtą. Moterys su negalia patiria ne tik fizinį smurtą. Sužinok daugiau matomos.lt

RADIJO KLIPAI

Jei patyrei ar pastebėjai smurtą artimoje aplinkoje – pranešk policijai. Net ir menkas įtarimas gali kažkam išgelbėti gyvybę.

Kur kreiptis?

  1. Skambink bendruoju pagalbos numeriu 112 patyrus arba įtarus smurtą.
  2. Sužinok, kaip atpažinti smurtą ir kur rasti pagalbą visoje Lietuvoje visureikalas.lt
  3. Kreipkis į specializuotos kompleksinės pagalbos centrą tel. +370 700 55516, jei reikia emocinės paramos, konsultacijos, ką daryti, ir informacijos apie teisinę pagalbą.

Kampanija sukurta įgyvendinant projektą „Matomos: dėmesys smurtui prieš moteris su negalia“. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Požiūris, pateikiama turinyje, atspindi autorių poziciją ir nebūtinai sutampa su Europos Sąjungos ir Europos Komisijos nuomone. Nei Europos Sąjunga, nei Europos Komisija neprisiima atsakomybės už išreikštą poziciją.